Volejte ihned: 542 210 397
FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Koupit / Stavět - Hypotéka na bydlení

Hypotéka na bydlení je pro mnohé tou jedinou možností, jak financovat vlastní bydlení nebo rekonstrukci domu či bytu. Ať už plánujete nákup domu, bytu nebo rozsáhlou rekonstrukci, nebojte se vzít si hypotéku. Nejdůležitější je umět si naplánovat výdaje několik měsíců dopředu, abyste měli jistotu, že na splátku hypotéky budete mít dostatek prostředků. V praxi je u hypotéky na bydlení výše splátek důležitější než konečné navýšení dlužné částky nebo úrok, protože právě neschopnost splácet Vás může dostat do nemalých problémů. Pokud však dokážete své finance řídit a plánovat výdaje, nemáte se čeho bát.

  • Vyřídíme pro Vás hypotéku na bydlení - koupi, stavbu nebo rekonstrukci, bez prokazování příjmů do výše až 85% z odhadní ceny zastavované nemovitosti.
  • Odhadní cenu nemovitosti určí odhadce na základě odborného posudku a momentální situace na trhu.
  • Maximální výše hypotéky na bydlení je až 30 mil. korun.
  • Zástavou je vždy nemovitost, kterou se rozumí dům, byt v osobním vlastnictví nebo chata pro individuální rekreaci určená pro celoroční provoz.
  • Maximální doba splácení hypotéky na bydlení je 30 let.
  • Roli hraje také věk žadatele o hypotéku na bydlení, horní hranicí je 65 let.

Koupě domu

V případě, že se chystáte koupit dům nebo byt, zařídíme Vám hypotéku ve výši až 85% z odhadní ceny nemovitosti, kterou hodláte koupit. Jako zástavu hypotéky můžete použít právě kupovanou nemovitost a zbytek kupní ceny splatit hotově nebo zastavit další nemovitost, tedy dům či byt určený k bydlení. Po splacení příslušného podílu jistiny hypotéky je možné druhou nemovitost ze zástavy vyvázat. Ručit můžete i nemovitostí, která není ve Vašem vlastnictví, samozřejmě se souhlasem majitele této nemovitosti.

Stavba domu

Zařídíme Vám hypotéku také na stavbu rodinného domu do výše až 85% zastavené nemovitosti. V případě, že nemáte možnost zastavit jinou nemovitost, můžete hypotéku čerpat postupně. Nejprve tedy dostanete část finančních prostředků z ceny samotného pozemku a postupem času můžete žádat o navýšení hypotéky, v závislosti na změně odhadní ceny stavby. Budoucí cena nemovitosti se vypočítá jako součet ceny pozemku a odhad ceny stavby na základě projektu.


vytisknout stránku